KONTAKT

F.H.U.P. BRASTAL to dynamicznie rozwijająca się firma, która swoją działalność rozpoczęła w 1993 r.

Dane firmy

Location
Konstancin 1C
97-225 Ujazd, Polska
Phone
44 719 23 24
+48 606 704 737
Email
brastal@interia.pl

Obserwuj nas

Kotły i akcesoria

podajnik-brastal

Stalowy

Podajnik retortowy BRASTAL

Charakterystyczną cechą tego podajnika jest transporter ślimakowy i palenisko retortowe. Za pomocą podajnika ślimakowego, paliwo transportowane jest samoczynnie do żeliwnej retory z kosza zasypowego, w której następuje proces spalania. Do podajnika retortowego może być zainstalowana zapalarka. Podajnik przeznaczony jest do spalania biomasy niedrzewnej.

Charakterystyczną cechą tego podajnika jest transporter ślimakowy i palenisko retortowe. Za pomocą podajnika ślimakowego paliwo transportowane jest samoczynnie do żeliwnej retorty okrągłej z kosza zasypowego znajdującego się obok kotła. W retorcie następuje proces spalania przy udziale powietrza wdmuchanego przez wentylator nadmuchowy. Przy korzystaniu z tego typu podajnika ważne jest podanie odpowiedniej ilości paliwa oraz powietrza – podane w odpowiednich proporcjach utworzą 2cm „kopuły”, z której popiół powstały w końcowej fazie spalania, przemieszcza się na obrzeże retorty i spada do komory popielnika.

Podajniki retortowe różnych producentów mogą mieć różny wygląd (prostokątne, okrągłe, obrotowe), ale sposób działania i jakość spalania jest taka sama.

Cechy
  • do biomasy niedrzewnej
  • transporter ślimakowy
  • można dodać zapalarkę