Kotły CO produkujemy już ponad 20 lat!

F.H.U.P. BRASTAL to dynamicznie rozwijająca się firma, która swoją działalność rozpoczęła w 1993 r. Dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, posiada własny tabor samochodów oraz powierzchnię produkcyjno-magazynową.

Firma podąża za najnowszymi trendami rynku, starając się zaspokoić różne wymagania i upodobania klientów. Wszystkie produkowane przez nas kotły poddawane są badaniu w laboratorium zakładowym, posiadają certyfikat Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu oraz są sygnowane znakiem CE. Posiadają również świadectwo na znak Urządzenie przyjazne Środowisku wydane przez Instytut Energetyki, Instytut Badawczy, Zakład Badań Urządzeń Energetycznych CUE w Łodzi.

Wszystkie kotły wykonywane są z wysokiej jakości blachy gatunkowej o symbolu P256GH i grubości 6-8mm w zależności od mocy kotła. Każdy kocioł poddawany jest skrupulatnej próbie ciśnieniowej, mającej na celu nadzór procesów spalania.

3 lub 5-letnia gwarancja na kocioł eksploatowany zgodnie z DTR i 2-letnia na podzespoły (dmuchawa, motoreduktor, sterownik).

Dużym plusem jest też estetyka i nowoczesny design, który uzyskujemy dzięki nowoczesnej lakierni proszkowej do malowania większości detali oraz dzięki zastosowaniu nowoczesnej wykrawarki młoteczkowej do obróbki blach obudowy.

Doskonalimy nie tylko wygląd zewnętrzny kotła, stawiamy również nacisk na doskonalenie parametrów technicznych naszych urządzeń grzewczych. Testujemy nie tylko niezawodność i funkcjonalność nowych wymienników, ale duży nacisk stawiamy na modernizację palenisk (palników) i automatyki regulującej procesami spalania.

Kotły CO są naszą pasją. Produkujemy kotły CO i zapewniamy bardzo wysoką jakość naszych produktów. Naszym celem jest ciągłe doskonalenie technik produkcyjnych.

W naszej ofercie znajdują się kotły / piece na różne rodzaje opału: węgiel, ekogroszek, pellet, drewno, biomasa niedrzewna:

Zaletami są korzyści z ich stosowania oraz kluczowe parametry, które można znaleźć na podstronach kotłów co.

Nasza fabryka znajduje się w centralnej Polsce, w Ujeździe w województwie łódzkim, ale produkowane przez nas kotły co dostępne w punktach dystrybucji na terenie całego kraju. Własne magazyny oraz tabor samochodowy pozwalają dostarczać w krótkim czasie zamówione produkty wprost do magazynów lub domów naszych Klientów.

Wprowadziliśmy system zarządzania kontrolą jakości według normy ISO 9001:2008. Każdy kocioł poddawany jest skrupulatnej próbie ciśnieniowej mającej na celu nadzór procesów spawania.

Wyróżnia nas:

  • fachowe doradztwo oparte o solidną wiedzę i doświadczenie,
  • sprawny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny,
  • wysoka jakość, potwierdzona certyfikatami i bardzo dobrą opinią w branży.
Hala produkcyjna
Park maszynowy
Kompetentna załoga
Znajdziesz nas na targach

Kotły CO produkcja w firmie Brastal – najważniejsze cechy:

Operacja cięcia płaszczów wodnych kotła wykonywana jest za pomocą gazów plazmowych, generowanych przez urządzenie HAIPETRE, sterowane z wysokiej klasy maszyny numerycznej. Taka metoda cięcia umożliwia wycięcie środka kotła w jednym kawałku z dokładnością do dziesiątej mm. Kolejnym procestem produkcji kotła jest zaginanie wypalonego płaszcza wodnego w jedną bryłę.
Zaginanie elementów kotła ma na celu wyeliminowanie połączeń trudno dostępnych jak również ograniczenie do minimum ilości połączeń spawanych. Stosowane w tym celu są numeryczne pracy krawędziowe, które gwarantują wysoką dokładność gięcia i optymalizację procesów produkcji. BRASTAL stosouje w produkcji zautomatyzowany proces spawania za pomocą robotów spawalniczych dla zwiększenia wydajności produkcji i powtarzalności produktu. Roboty spawalnicze zapewniają również wysoką jakość szczelności i dokładność połączeń spawanych.
Estetyka i nowoczesny design kotła możliwy jest dzięki użyciu nowoczesnej lakierni proszkowej do malowania większości detali oraz dzięki zastosowaniu nowoczesnej wykrawarki młoteczkowej do obróbki blach obudowy. Doskonalimy nie tylko wygląd zewnętrzny kotła. Stawiamy również duży nacisk na doskonalenie parametrów technicznych naszych urządzeń grzewczych. Testujemy nie tylko niezawodność i funkcjonalność nowych wymienników, ale duży nacisk stawiamy na modernizacje palenisk (palników) i automatyki regulującej procesami spalania.

F.H.U. „BRASTAL” Janusz Makowski

Konstancin 1C, 97-225 Ujazd
e-mail: biuro@brastal.pl

REGON: 590543203
NIP: 7731854364

Więcej danych kontaktowych

Siedziba firmy Brastal: