KONTAKT

F.H.U.P. BRASTAL to dynamicznie rozwijająca się firma, która swoją działalność rozpoczęła w 1993 r.

Dane firmy

Location
Konstancin 1C
97-225 Ujazd, Polska
Phone
44 719 23 24
+48 606 704 737
Email
brastal@interia.pl

Obserwuj nas

Blog

wal-sprezynowy

Charakterystyka wału sprężynowego

Wybór odpowiedniego wału sprężynowego do maszyny uprawowej ma kluczowe znaczenie dla efektywności prac rolniczych oraz jakości plonów. Właściwie dobrany może znacząco poprawić żyzność i urodzajność gleby. Dlatego też warto bliżej przyjrzeć się temu niezwykle istotnemu elementowi rolniczego wyposażenia.

Jak zbudowany jest wał sprężynowy?

Wał sprężynowy składa się z pojedynczego rzędu pierścieni w formie płaskowników. Charakteryzuje go duża średnica, oscylująca w okolicach 500 mm oraz otwarta budowa, która zapewnia odpowiednią amortyzację i ochronę części maszyny rolniczej podczas pracy na polu. Dzięki swojej konstrukcji posiada także zdolność do samooczyszczania, co jest szczególnie istotne podczas pracy na glebach wilgotnych i gliniastych.

Zastosowanie wału sprężynowego

Wał sprężynowy doskonale sprawdza się zarówno w uprawie gleb ciężkich, jak i średnich. Jego głównym zadaniem podczas pracy na polu jest wyrównywanie podłoża, rozbijanie brył, zagęszczanie i rozluźnianie powierzchniowej warstwy gleby. To wszystko sprzyja lepszemu podsiąkaniu wody i tworzeniu optymalnym warunków dla wzrostu roślin. Z kolei elastyczna budowa pierścieni w wale gwarantuje równomierną pracę na całej szerokości.

Wyposażenie maszyn w wał sprężynowy

Większość maszyn uprawowych może być wyposażona w wał sprężynowy, co obejmuje zarówno agregaty uprawowe, talerzowe, drapakowe, jak i bezorkowe. Dzięki tej możliwości rolnicy mogą dopasować swoje maszyny do konkretnych warunków glebowych na swoim gospodarstwie.

Producent Brastal oferuje zaawansowane agregaty uprawowe z opcją zamiany standardowego wału rurowego na sprężynowy. Szczegółowe informacje na temat naszej bogatej oferty znajdziesz w tym katalogu: modele agregatów uprawowych.