KONTAKT

F.H.U.P. BRASTAL to dynamicznie rozwijająca się firma, która swoją działalność rozpoczęła w 1993 r.

Dane firmy

Location
Konstancin 1C
97-225 Ujazd, Polska
Phone
44 719 23 24
+48 606 704 737
Email
brastal@interia.pl

Obserwuj nas

Kotły i akcesoria

eko-dominator-2

Ekogroszek

Kotły CO z podajnikiem

EKO DOMINATOR TO KOCIOŁ NAJWYŻSZEJ 5 KLASY (ECO PROJECT) DO SPALANIA JEDNEGO ASORTYMENTU PALIWA – EKOGROSZKU. 

EKO DOMINATOR to najnowocześniejszy kocioł na eko-groszek o granulacji 5-25mm, spełniający rygorystyczne normy emisyjne. Posiada świadectwo na znak Urządzenie przyjazne Środowisku wydane przez Instytut Energetyki, Instytut Badawczy, Zakład Badań Urządzeń Energetycznych CUE w Łodzi. Spełnia wymogi dotyczące programów wymiany kotłów na dofinansowania.

Cechy
  • oszczędność +40% w stosunku do zwykłego kotła
  • bezdymny ekologiczny proces spalania
  • swobodny wybór pracy kotła

Kocioł EKO DOMINATOR przeznaczony jest do wodnych instalacji centralnego ogrzewania w układzie otwartym, a poza instalowaniu wężownicy schładzającej z zaworem BVTS również w zamkniętym. Szybka i prosta obsługa ogranicza się tylko do zasypywania zbiornika suchym eko-groszkiem i czyszczenia kotła z popiołu. Zaletami kotła EKO DOMINATOR są między innymi: ekonomiczne i ekologiczne spalanie, wysoka sprawność cieplna oraz automatyczna praca. W procesie produkcyjnym stawiamy przede wszystkim na niezawodność i funkcjonalność urządzeń, ale także przykładamy wagę do wyglądu zewnętrznego kotłów. Wysoką jakość potwierdzamy 5-letnią gwarancją.

Piec EKO Dominator z zasobnikiem paliwa i podajnikiem automatycznym przeznaczony jest do zasilania wodnych instalacji centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, głównie dla potrzeb domów jednorodzinnych, zakładów usługowych, punktów handlowych, pomieszczeń gospodarczych, itp.

EKO DOMINATOR ZBUDOWANY JEST Z BLACH STALOWYCH KOTŁOWYCH P265GH

  • wymiennik grubość 6mm,
  • żeliwny podajnik retortowy,
  • sterownik elektroniczny,
  • wentylator z przesłoną,
  • zespół bezpieczeństwa podajnika – tylko do układu zamkniętego (opcja za dopłatą),
  • wężownica – tylko do układu zamkniętego (opcja tylko za dopłatą).

Praca kotła w trybie podajnikowym

W bocznej ścianie „popielnika przedniego” kotła EKO Dominator, wykonany jest otwór przyłączający podajnik automatyczny. Otwór ten może znajdować się na lewej lub prawej ściance kotła w zależności od potrzeby usytuowania podajnika przy kotle. Również istnieje możliwość wyprodukowania kotła z podajnikiem od przodu (naprzeciw wylotu spalin).

Wymiary i parametry kotła EKO DOMINATOR

Piec EKO DOMINATOR – świadectwa i certyfikaty

Priorytetem naszej firmy jest dostarczanie klientom rozwiązań najwyższej jakości. Produkowane przez nas kotły CO są zawsze atestowane i cechują je najwyższe parametry techniczne. Kotły centralnego ogrzewania firmy BRASTAL posiadają deklaracje zgodności, potwierdzające spełnianie krajowych i europejskich norm, w tym również bardzo rygorystycznych norm ekologicznych – przez co pozwalają na obniżenie zużycia paliwa oraz zmniejszenie emisji szkodliwych substancji.

Poświadczeniem wysokiej jakości są liczne certyfikaty, np. Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu czy Instytut Energetyki w Łodzi (laboratorium badawcze kotłów i urządzeń grzewczych). Zakres uzyskiwanych parametrów cieplnych i emisyjnych kotłów typu EKO DOMINATOR 17,5 kW oraz 25 kW  spełniają wymagania klasy 5 zawarte w normie PN-EN 303-5:2012.