KONTAKT

F.H.U.P. BRASTAL to dynamicznie rozwijająca się firma, która swoją działalność rozpoczęła w 1993 r.

Dane firmy

Location
Konstancin 1C
97-225 Ujazd, Polska
Phone
44 719 23 24
+48 606 704 737
Email
brastal@interia.pl

Obserwuj nas

Kotły i akcesoria

UKD-DESIGN-5-klasa

Węgiel

Kotły węglowe

UKD DESIGN to kocioł zaprojektowany z myślą o wygodniejszym załadunku opału poprzez drzwiczki komory załadunkowej. Poprzez zastosowanie większej niż w pozostałych kotłach naszej produkcji komory paleniskowej, możemy umieścić więcej opału podczas jednorazowego załadunku.

Kotły węglowe model UKD DESIGN przeznaczone są głównie dla domów jednorodzinnych, zakładów usługowych, punktów handlowych, pomieszczeń gospodarczych itp., w których obliczeniowa temperatura wody zasilającej nie przekracza 85°C, a ciśnienie robocze 1,5 bar.

Cechy
  • mechaniczna regulacja ciągu powietrza
  • wygodny załadunek (drzwi komory załadunkowej)
  • zmniejszone straty ciepła (blachy antykorozyjne)

Kotły węglowe model UKD DESIGN przeznaczone są do zasilania wodnych instalacji centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej (CWU) za pośrednictwem bufora w postaci zbiornika na ciepłą wodę CO. Korpus kotła to konstrukcja spawana wykonana w stu procentach z blach stalowych . Wewnętrzne płaszcze (elementy stykające się z ogniem) wykonane są z blachy kotłowej P265GH o grubości 6 mm lub 8 mm (dla kotłów o mocy powyżej 75 kW). Za dodatkową dopłatą F.H.U.P.

BRASTAL produkuje kotły małej mocy z blachy o grubości 8 mm oraz kotły o mocy powyżej 75 kW z blachy o grubości 10 mm. Zewnętrzny korpus płaszcza wodnego kotłów małej mocy wykonany jest z blachy stalowej o grubości 4 mm. W przypadku kotłów o mocy powyżej 75 kW jest to blacha stalowa o grubości 5 mm. Konstrukcja dodatkowo wzmocniona jest rozpórkami.

Korpus podzielony jest na trzy części:

  • popielnik,
  • komora paleniskowa,
  • wymiennik konwekcyjny.

Kotły grzewcze typu UKD DESIGN wyposażone są w mechaniczną regulację ciągu powietrza w postaci miarkownika ciągu oraz dwóch ręcznie regulowanych otworów ciągu powietrza wtórnego.

Energia powstała podczas procesu spalania, w postaci wysokiej temperatury, przekazywana jest za pośrednictwem wymiennika ciepła wodzie, którą napełniony jest kocioł. Produktem ubocznym procesu wytwarzania energii cieplnej są spaliny, które przekazywane są przez wymiennik i czopuch do komina.

Miarkownik ciągu powietrza samoczynnie podnosi klapkę dozującą powietrze, gdy temperatura wody w kotle zmniejszy się w stosunku do temperatury ustawionej na urządzeniu, oraz przymyka klapkę gdy temperatura wzrośnie do temperatury zadanej.

Spaliny wytworzone podczas procesu spalania odprowadzane są przez czopuch znajdujący się w tylnej, górnej części kotła. W czopuchu jest umieszczona przepustnica spalin z regulacją przechyłu. Zadaniem przepustnicy jest umożliwienie klientowi regulacji ciągu kominowego, który ma wpływ na szybkość przebiegu spalania.

W celu zmniejszenia strat ciepła, cała bryła kotła opakowana jest obudową zewnętrzną z gotowych blach zabezpieczonych antykorozyjnie. Przestrzeń pomiędzy obudową zewnętrzną a płaszczem wodnym wypełniona jest szczelnie izolacją termiczną z bezazbestowej wełny mineralnej. Dodatkowo kocioł UKD DESIGN posiada maskownice drzwi, które ograniczają przepływ ciepła do otoczenia.

Wymiary i parametry kotła UKD DESIGN

Piec UKD DESIGN – świadectwa i certyfikaty

Priorytetem naszej firmy jest dostarczanie klientom rozwiązań najwyższej jakości. Produkowane przez nas kotły CO są zawsze atestowane i cechują je najwyższe parametry techniczne. Kotły centralnego ogrzewania firmy BRASTAL posiadają deklaracje zgodności, potwierdzające spełnianie krajowych i europejskich norm, w tym również bardzo rygorystycznych norm ekologicznych – przez co pozwalają na obniżenie zużycia paliwa oraz zmniejszenie emisji szkodliwych substancji.

Poświadczeniem wysokiej jakości są liczne certyfikaty, np. Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu czy Instytut Energetyki w Łodzi (laboratorium badawcze kotłów i urządzeń grzewczych). Zakres uzyskiwanych parametrów cieplnych i emisyjnych kotłów typu UKD Design 15 oraz UKD Design 25 spełniają wymagania klasy 5 zawarte w normie PN-EN 303-5:2012.