Piece na pelet z zasobnikiem paliwa i podajnikiem automatycznym przeznaczone są do zasilania wodnych instalacji centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej (CWU – za pośrednictwem wymiennika ciepła), głównie dla potrzeb domów jednorodzinnych, zakładów usługowych, punktów handlowych, pomieszczeń gospodarczych, itp. W procesie produkcyjnym stawiamy przede wszystkim na niezawodność i funkcjonalność urządzeń, ale także przykładamy wagę do wyglądu zewnętrznego kotłów. Wysoką jakość potwierdzamy 5-letnią gwarancją.
Kocioł GREEN PELET jest oszczędny, ekologiczny i wydajny. Posiada świadectwo wydane przez Instytut Energetyki, Instytut Badawczy, Zakład Badań Urządzeń Energetycznych CUE w Łodzi. Spalanie peletu odbywa się bezdymnie i ekologicznie. Korpus kotła to konstrukcja spawana, wykonana z blachy kotłowej P265GH o grubości 6mm.
- 5 lat gwarancji,
- spalanie pelletu odbywa się bezdymnie i ekologicznie,
- przystosowany do kotłowni przydomowych, budynków użyteczności publicznej i innych,
- szybka i prosta obsługa,
- automatyczne rozpalenie kotła,
- czystość w kotłowni (popiół z peletu użyźnia glebę),
- możliwość zamontowania zbiornika po lewej lub prawej stronie kotła bez dopłaty,
- możliwość kontroli sterownika przez internet,
- nowoczesny design,
- zbudowany z blachy stalowej,
- wymiennik grubość 6mm – blacha kotłowa,
- najnowocześniejszy palnik do spalania peletu, posiadający ruszt samoczyszczący.
Wymiary i parametry kotła GREEN PELET
Piec GREEN PELET – świadectwa i certyfikaty
Priorytetem naszej firmy jest dostarczanie klientom rozwiązań najwyższej jakości. Produkowane przez nas kotły CO są zawsze atestowane i cechują je najwyższe parametry techniczne. Kotły centralnego ogrzewania firmy BRASTAL posiadają deklaracje zgodności, potwierdzające spełnianie krajowych i europejskich norm, w tym również bardzo rygorystycznych norm ekologicznych – przez co pozwalają na obniżenie zużycia paliwa oraz zmniejszenie emisji szkodliwych substancji.
Poświadczeniem wysokiej jakości są liczne certyfikaty, np. Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu czy Instytut Energetyki w Łodzi (laboratorium badawcze kotłów i urządzeń grzewczych).